top of page

Bana Kim Olduğumu Hatırlatın !. (GÜNÜMÜZÜN DEPRESYON BAŞLANGICI VE KİMLİK ARAYIŞI )


Sebebini çözemediğim baş dönmesi, sabaha bensiz kalkan ruhum, ara sıra şiddetli ağrılara maruz kalan bedenim, uykusuz gezen gözlerim, olmadık yerde ağlamaklı çıkan sesim, sahte gülümsemelerim, geriye dönük özlemlerim, ileriye götüremediğim hayallerim, kararsızlığı üzerime yapıştıran elbiselerim … Ekonomik açıdan daralan gündem; yarınımı görmeme engel olmakta. Bir çocuğun dilenen avuçlarına olan borcum artmakta, bir çocuğun doymadan düzinelerce aldığı oyuncaklarını çalmakta geç kaldım. Son model arabaların tekerleklerini patlatmaya sıkıldım, külüstür beyinleri yağlamaya bıktım. Yardım ettiğimde karşılaştığım şaşkın yüzleri denizde gezdirmeye cesaretim kalmadı. Altın kemer takan Ayşe’ nin bir bileziği bile kalmadı ve çocuklarının okul harçlığını leylekler kaptı. Markası ün salan parfümler kendini gece pazarına göstermeye başladı, herkesin dört mevsimi olan domates vitrinlere konuk oldu.

Sahi ben ne oldum ? Kimdim ben? Başım ağrımadan ve kütük gibi olmadan kalktığım sabahlarım nasıldı? Şarkılar söyleyerek hazırlandığım davetleri kara bulutlar kapladı, elbiselerimin hepsi siyaha boyandı. Samimi dostluklarım ne zaman kayboldu? Saçlarını kuruttuğum sohbetlerimi kim susuz, sabunsuz bıraktı?

Karakterim nasıldı benim? Bana kim olduğumu hatırlatın… Çok güler miydim mesela ya da içimde bir mutluluk, tatminkarlık var mıydı? Bir çocuğu nasıl seviyordum ben? Sevgilim için eşim için neler yapıyordum? Telefonla nasıl konuşuyordum? Telefon neydi sahi bak gene şaşırdım; şuan elimde bir cihaz var ve içerisinde tanıdığım, tanımadığım insanlar..

Gömülü olduğum çukurdan çıkartın beni,, Siz doktorlar ne diyordunuz; bana iğne yapın güleyim, bilgisayar mühendisleri beynime motivasyon yükleyin, avukatlar yardım edin içimde çözemediğim adaletsizliklere, komşular kanka mı diyordunuz bana devam edin gene söyleyin. Komşum kimdi benim ?

Gonca Yılmaz

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page